10 Najlepszych książek Biznesowych

10 Najlepszych książek Biznesowych

Inspirujące książki biznesowe leżą na pułkach wielu ludzi, którzy odnoszą sukcesy. Jak każdy kto ma wielkie ambicje, plany, marzenia i stawia na rozwój osobisty tak i my Gurtowscy kochamy czytać książki i nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Gdyby nie czytanie nie byłoby tego bloga. Gdyby nie te 10 książek nie byłoby Marketingu Internetowego oraz email-marketingu, który stał się naszą codziennością. To czytanie książek sprawia, że odkrywamy w sobie pasje. Książka to dla wielu milionów czytelników dowiedzenie się prawdy o sobie, 
znalezienie wyrazu dla własnych tęsknot, pragnień, ideałów.

,,Książka żyje tyle razy ile razy została przeczytana.’’

Najlepsze książki biznesowe według naszej subiektywnej oceny. Poznajcie 10 książek, które w naszym domu ,,Żyją’’ cały czas i raczej pozostaną nieśmiertelne. Mamy nadzieję, że zdecydujecie się do ich zakupu i dla was również będą początkiem wspaniałej przygody, która nieustannie będzie rozwijać was i wasze biznesy. Do każdej z nich dopiszę po kilka cytatów, które wywarły na mnie największe wrażenie.

Jednogłośnie uznaliśmy, że ta książka jest nr.1 na naszej liście. Przyznam się wam, że Marcin chyba dwa lata namawiał mnie, żebym do niej zajrzała. Kiedy to zrobiłam dopiero zrozumiałam, dlaczego tak na to naciskał. Gdyby nie ta książka nie umówiłabym chyba żadnego spotkania biznesowego, nie zaprosiłabym żadnej osoby do biznesu oraz nie byłabym tak pewna siebie jak teraz. Dzięki tej książce stałam się ,,Mistrzynią telefonowania’’. Żadna rozmowa telefoniczna nie jest dla mnie straszna. Rozmowa z tzw. Zimnymi kontaktami nie przyprawia mnie już o gęsią skórkę. Sam D.Carnegie pisze o tej książce : ,,Najbardziej użyteczna i inspirująca książka o handlu, jaką kiedykolwiek czytałem.’’ Osobiście dzięki tej książce wyrobiłam w sobie styl i technikę najlepszego handlowca. Gwarantuję, że każdy kto zastosuje cenne rady autora tej książki – poprawi swoją wydajność pracy i jego dochody znacznie wzrosną.

Tutaj zamówisz książkę

2. Dale Carnegie ,,Jak na zaufaniu budować dobre relacje z ludźmi’’.

Ta książka nauczyła mnie tego co jest najważniejsze w każdym biznesie , czyli Jak zdobywać zaufanie ludzi? To dzięki niej tak naprawdę sprzedałam swój pierwszy własny produkt i odważyłam się w ogóle wypuścić go w obieg. Dzięki niej też nauczyłam się empatii co uważam, że stanowiło krok milowy dla mojej przedsiębiorczości. Jak sam autor pisze : ,,Lektura tej książki uczy i instruuje, jak m.in.:

– stać się osobą charyzmatyczną

– zawierać nowe przyjaźnie

– wpłynąć na osoby, z którymi się kontaktujesz, tworzyć atmosferę współpracy i motywować do wspólnego wysiłku

– budować zaufanie

– oceniać i rozumieć innych

– ,,sprzedawać’’ swoje pomysły, koncepcje i sugestie oraz jak do nich przekonać

– uprzejmie i taktownie wyrażać sprzeciw

– rozumieć swoje emocje i panować nad nimi, a także trafnie odczytywać uczucia innych.

Dzięki tej książce odkryłam potęgę internetu. Doceniłam ogromną wartość tzw. dźwigni czasu oraz nauczyłam się wyceniać swoje usługi. Z tym ostatnim miałam naprawdę poważne wyzwanie. Gdyby nie ta książka pewnie w dalszym ciągu robiłabym wszystko za darmo i niestety nie mogłabym porzucić etatu, a co za tym idzie – nie miałabym teraz czasu i możliwości, by siedzieć i pisać ten artykuł. Nie ma tu się co rozpisywać. Jeśli chcesz zacząć zarabiać przez Internet to ta książka powinna znaleźć się w Twojej domowej bibliotece i to najlepiej od razu. Poznasz tu:

– Kilkanaście sposobów zamiany treści w gotówkę

– Metody tworzenia i sprzedawania własnych linii produktów

– Strategie reklamowe, brandingowe i PR.

– Narzędzia internetowe

– Wskazówki związane z optymalizacją strony w wyszukiwarkach.

Tutaj zamówisz książkę

Dzięki tej książce pojęłam jedną bardzo ważną rzecz , a mianowicie to, że marzenia są po to , żeby je spełniać. Dzięki niej zrozumiałam też czym są moje marzenia i zaczęłam wierzyć, że mogę je spełnić. Ta książka doskonale ukazuje, że dążenie do sukcesu, pasja, praca, marzenia i odwaga – łączą się ze sobą w obraz spełnionego życia. Po przeczytaniu tej książki byłam zdecydowanie pewniejsza siebie, gdyż przyjęłam do swojej podświadomości , że wszystkie moje sukcesy nie są dziełem przypadku lub podarunku od losu – ale że są konsekwencją moich wcześniej podjętych decyzji. Polecam tę książkę każdemu kto jeszcze nie do końca wierzy w swoje możliwości. Bez wiary w siebie nie da się osiągnąć sukcesu, dlatego jeśli Ci jej brakuje – kup tę książkę i koniecznie ją przeczytaj. Nawet wielokrotnie.

Tutaj zamówisz książkę

Ta książka nauczyła mnie samodyscypliny. Pracując w domu bez przymusu wczesnego wstawania ciężko jest się zmotywować do pracy. kiedy nie musisz śpieszyć się na autobus i nie masz jasno określonych ram czasowych na pracę – ciężko jest  w ogóle zacząć pracę – nie wspominając już o jej zakończeniu. Kiedy zaś nie masz presji na wyniki, bo nie masz nad sobą szefa – o wiele ciężej jest osiągać rewelacyjne efekty. Dzieje się tak, dlatego, że samemu musisz się zmuszać do pracy. Zdecydowanie polecam tę książkę każdemu kto uważa, że doba jest za krótka ale też osobom, które nie potrafią oszczędzać pieniędzy. Autor pokazuje jak prostymi sposobami można zacząć odkładać pieniądze, tak by później móc je inwestować w coś dochodowego.

Tutaj zamówisz książkę

Kto kojarzy Michała Wawrzyniaka ten wie, że jest on mistrzem ciętej riposty. Niewątpliwie jest to postać bardzo kontrowersyjna. W swojej książce podkreśla, że w życiu przede wszystkim trzeba być sobą oraz pokazuje jak można na tym zarobić. Jeśli więc chcesz stać się osobą charyzmatyczną, medialną i rozpoznawalną to bez cienia wątpliwości ta książka jest właśnie dla Ciebie! Dzięki niej na pewno udowodnisz sam sobie i innym, że jesteś wart o wiele więcej niż wygląda na pierwszy rzut oka. Osobiście po przeczytaniu tej książki zrozumiałam, że cechy, których w sobie nie lubiłam – są moim atutem i w końcu je w sobie pokochałam.

Tutaj zamówisz książkę

Ta książka wyjaśnia, dlaczego niektórzy ludzie się bogacą, natomiast inni ledwo wiążą koniec z końcem. Obrazuje jak ważne jest nastawienie do wartości pieniędzy. Dzięki niej ,,Przepracowałam’’ w sobie wiele i pojęłam, że moje dzieciństwo i wpajane do głowy nauki typu ,,Pierwszy milion trzeba ukraść’’, ,,Bogaci to złodzieje’’ , ,,Bogaci to nie Twoja liga’’ bardzo wpłynęło na to, że wcześniej mój portfel był wiecznie pusty. Sam Brian Tracy pisze o niej :,, To najbardziej poruszająca, przekonująca i praktyczna książka o biznesie, jaką kiedykolwiek będziesz mógł przeczytać. Zawiera mnóstwo idei, spostrzeżeń i strategii, które na zawsze zmienią twój sposób myślenia i osiągnięcia’’. Gdyby nie ta książka do teraz miałabym dystans do ludzi, którzy zarabiają milionowe kwoty. Teraz chcę ich poznawać i się od nich uczyć. Polecam każdemu kto boi się ludzi bogatych oraz każdemu kto chciałby mieć więcej pieniędzy.

Tutaj zamówisz książkę

Książka o tym czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i klasa średnia. Ta książka zupełnie zmienia sposób myślenia o pieniądzach. Musisz przeczytać ją sam, żeby się o tym przekonać. Jeśli myślisz, że aby stać się bogatym , trzeba mieć wielkie dochody to koniecznie przeczytaj tę książkę! Jeśli uważasz, że Twoje dzieci w publicznym systemie edukacji nauczą się czegoś mądrego o pieniądzach – to również przeczytaj tę książkę. Według mnie to powinna być obowiązkowa lektura każdego rodzica, który pragnie dla swojego dziecka wolności finansowej.

Tutaj zamówisz książkę

Ta książka pokazuje co robić, byś to Ty miał pracę – a nie ona Ciebie. Jak sam tytuł wskazuje, przedstawia jak pracować tyko 4 godziny w ciągu tygodnia. Brzmi kusząco? To po prostu po nią sięgnij! Dowiesz się dzięki temu: Jak żyć życiem milionera, będąc po prostu zwykłym człowiekiem. Na pewno Twoje życie wyda się szczęśliwsze, łatwiejsze i pozbawione wielu problemów, którymi teraz żyjesz. Skupisz się na tym co przyniesie Ci radość, a odrzucisz wszystko przez co ciągle się zamartwiasz.

Tutaj zamówisz książkę

Ta książka pomoże Ci zmienić swoje negatywne nastawienie do pieniędzy. Dzięki niej poznasz drogę do dobrobytu. Autor pokazuje zarówno przedsiębiorcom , jak i osobom żyjącym z pensji, jak mogą stać się naprawdę bogatymi ludźmi. Potrząśnie Tobą nie raz – a zaraz potem da Ci ogromną dawkę praktycznej wiedzy. Uczy też tego jak brać odpowiedzialność za wszystko co mamy. Serdecznie polecam.

Tutaj zamówisz książkę

Niewątpliwie propozycje powyżej to inspirujące książki biznesowe. Te wszystkie książki wybraliśmy na podstawie tego ile wniosły w nasze życie. Każda z nich bardzo wpłynęła na to co mamy i czym się w życiu kierujemy. Dzięki nim zaczęliśmy swoją przygodę z email-marketingiem. Teraz możemy dzięki temu dzielić się z wami naszą wiedzą na temat marketingu internetowego i wszystkim co się z nim wiąże. Z ręką na sercu daję wam gwarancję, że nie pożałujecie ich zakupu. Są to według naszej oceny najlepsze książki biznesowe.

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Pani inżynier

  W większości publikacji tylko fragmenty nadają się do czytania. Polska rzeczywistość zawodowa (finansowa) jest kompletnie inna od krajów w których powstały książki.. Inaczej myśli człowiek “sprany komuną” pomimo zmian w polityce a inaczej ktoś kto był “wolny” całe życie. Bez wątpienia trzeba być pracowitym, uprzejmym i mieć znajomych. Czegoś chcieć. Dziś jedynym naszym kapitałem są ludzie-znajomi-współpartnerzy mogący wpłynąć na prowadzenie przez nas biznesu a nie dobra materialne, które są tylko zapłata za poświęcony czas na pracę.

  1. Dziękuję za komentarz.
   Zgadzam się , że są różne zdania na temat zarabiania pieniędzy.
   Niewątpliwie też to co Pani napisała o ludziach, którzy przeżyli komunę
   oraz tych cyt. ,,wolnych” też jest słuszne.
   Jednakże myślę, że opinii jest tyle ilu ludzi na świecie.
   Każdy jest inny. Nie ważne w jakich czasach dorastał.
   Są ludzie, którzy w wieku 80 lat potrafią odpalać się biznesowo
   poprzez działania online i robią to bardzo dobrze.
   Czy mają wyniki ze względu na znajomości?
   Tego nigdy nie można do końca stwierdzić.
   Dla mnie zdania typu ,,Nie mogę działać, bo nie mam znajomości”
   lub ,,Do niczego wielkiego nie dojdę, bo moje otoczenie to sami ubodzy”
   są tylko wymówkami. Oczywiście otoczenie ma znaczenie.
   Jesteśmy ,,średnią” pięciu osób, z którymi najczęściej przebywamy.
   Prawdą jest też, że każdy przecież ma prawo do zawierania nowych znajomości i porzucania starych.
   Moja historia doskonale obrazuje, że jest to możliwe – nawet jeśli nie ma się wsparcia.
   Wszystko co mamy jest konsekwencją wcześniej podejmowanych przez nas decyzji.
   Serdecznie pozdrawiam i życzę samych cudowności.

 2. Wiesław

  Ja jeszcze bym dodał, bo ostatnio kupiłem na inlabi .com książkę o Janku który więcej widział… Książka – dla dzieci, która zawiera serii opowiadań inspirujących ciekawych dla dziecka chociaż i dorosły znajdzie coś dla siebie. Delikatne wprowadzenie i pobudzenie do przedsiębiorczości. Uważam, że naprawdę WARTO czytać, nawet nie takie “zawansowane” dzieciom, a przy okazji sami wpadamy w refleksje co i jak aby się ruszyć 😉

Dodaj komentarz