5 błędów, które sprawią, że twój blog będzie bezużyteczny

5 błędów, które sprawią, że twój blog będzie bezużyteczny

Bardzo często blogerzy skarżą się, że po świetnym starcie, rok później ich blog jest tak martwy, jak to tylko możliwe. Jest to powszechny problem, który prawie zawsze kręci się wokół małej listy najczęściej popełnianych błędów przez blogera. Blogger może usiąść i oczekiwać, że blog wykona całą pracę dla niego, co jest okropnym sposobem podejścia do blogowania. Dobry bloger powie Ci, że dobre blogowanie wymaga pewnego poświęcenia i ciężkiego wysiłku, aby to zadziałało. Musisz włożyć wiele pracy w swojego bloga, aby go podtrzymać, szczególnie po pierwszym lub drugim miesiącu od startu projektu. Wiele osób pracuje tak ciężko podczas początkowej fazy projektowania, że ​​stają się leniwi po kilku tygodniach lub miesiącach. Aby uniknąć tego na blogu, sprawdź te pięć typowych błędów, które mogą pogrzebać bloga.

Rzadkie aktualizacje

Jednym z największych błędów, jakie może popełnić bloger, jest zapominanie o publikowaniu. Najbardziej udane blogi są aktualizowane o nowe posty co najmniej raz dziennie. Niektóre większe blogi są ciągle aktualizowane. Powinieneś starać się tworzyć nowe posty tak często, jak to możliwe. Jeśli przegapisz dzień tu i tam, nie będzie to nic wielkiego. Jeśli jednak opuścisz tydzień lub dłużej bez publikowania, możesz równie dobrze uznać blog za martwy. Musisz poświęcić kilka chwil, jednego dnia, aby stworzyć interesujący artykuł. Jeśli piszesz krótkie i zwięzłe posty, tak jak najczęściej to bywa, nie powinno to być takim wyzwaniem. Łatwo jest utrzymać aktualność bloga, jeśli uczynisz go priorytetem.

Za dużo reklam

Większość blogerów chce dziś zarabiać na swoim blogu. Jest to jednak trend, który może szybko wymknąć się spod kontroli. Jeśli chcesz dodać reklamy do swojego bloga, zrób to ostrożnie. Nie ma nic złego w tym, że kilka trafnie umieszcza reklamy, które oferują przeglądającym linki do miejsc, które są skorelowane z treścią blogów. Jednak dodanie na blogu ogromnej ilości reklam jest błędem. Jeśli masz za dużo reklam na blogu, Twoje treści stracą bardzo mocno na wartości. Dlatego zawsze należy ograniczyć liczbę reklam do trzech lub mniej na stronę. Upewnij się, że umieścisz je w odpowiednich miejscach, dzięki którym Twoje treści będą błyszczały. Nie dopuść do tego, aby ogromne reklamy wypełniały twoje strony. Będą po prostu irytować czytelników. Bądź sprytny, dodając reklamy na swoim blogu!

Nieprofesjonalny wygląd

Wygląda ma znaczenie, tym bardziej jeśli chodzi o Twój blog. Im bardziej profesjonalny i użyteczny będzie Twój blog, tym bardziej czytelnicy będą traktować Cię poważnie. Jeśli interesuje Cię zwiększenie ruchu, powinieneś wypróbować bardziej poważny układ lub szablon swojego bloga. Jeśli możesz pozwolić sobie na zatrudnienie profesjonalisty, powinieneś. Jeśli jednak zdecydujesz się zrobić to sam, musisz upewnić się, że produkt końcowy jest dobry. Jeśli masz niechlujny blog, który wygląda na domowej roboty, prawdopodobnie nie uzyskasz świetnej odpowiedzi. Wypróbuj różne układy i podejścia, aby zobaczyć, co Cię najbardziej przyciąga.

Przeciążenie grafiką

Zdjęcia mogą nadać tonu Twojemu blogu i przyciągnąć więcej czytelników. Jednak nadmierna ich ilość, podobnie jak reklamy, zdjęcia mogą odstraszyć ludzi. Głównym powodem, dla którego zbyt wiele zdjęć może zepsuć bloga, jest fakt, że wielu internautów nadal korzysta z wolnych połączeń internetowych. Kiedy spróbują załadować Twoją stronę, zajmie to zbyt dużo czasu. To z kolei prawdopodobnie doprowadzi do tego, że zrezygnują z otwierania Twojej strony. Spróbuj ograniczyć się do kilku zdjęć i przemyśl czy nie warto skorzystać z kompresji.

Niewłaściwa zawartość

Każdy wie, że sieć to miejsce, w którym możesz swobodnie wyrażać siebie. Jeśli jednak chcesz, aby Twój blog przetrwał, warto abyś wyrażał siebie i swoje myśli właściwie. Chociaż zawsze powinieneś mówić, co czujesz, możesz to zrobić w odpowiedni sposób na swoim blogu. Są sposoby, by napisać dokładnie to co chcesz, bez użycia wulgaryzmów lub jakiegokolwiek obraźliwego żargonu. Jeśli chcesz, aby Twój blog odniósł sukces, to musisz pamiętać aby używać na nim odpowiedniej treści.

Kto Czyta Twojego Bloga?

Dzięki temu zdobędziesz wielu nowych czytelników
Ten post ma 3 komentarzy

 1. Raz dziennie ?? ło mamusiu – wygląda na to, że prowadzenia firmy nie da się pogodzić z blogowaniem.
  Z blogerem trzeba współpracować, tak ?

 2. Artur Kubanik

  Cenna wiedza – dziekuje. To od razu człowieka przygotowuje i popycha w dobra stronę profesjonalizmu!

  1. Artur dziękujemy za opinię.
   Mamy nadzieję, że kolejne artykuły
   również będą dla Ciebie wartościowe i praktyczne.
   Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz