Błędy, które spowodują, że blog umrze

Błędy, które spowodują, że blog umrze

Bardzo często blogerzy skarżą się, że po świetnym starcie wszystko zaczyna się sypać. Po jakimś czasie ich blog jest tak martwy jak zimny trup. Jest to powszechny problem, który prawie zawsze sprowadza się do małej listy najczęściej popełnianych błędów przez blogera. Autor może usiąść z założonymi rękami i oczekiwać, że blog wykona całą pracę za niego, co jest najgorszym podejściem do blogowania. Profesjonalny bloger powie Ci, że dobre blogowanie wymaga odpowiedniego poświęcenia i dużego wysiłku, aby to zadziałało. Musisz włożyć wiele pracy w swojego bloga, aby go wypromować, szczególnie po pierwszym lub drugim miesiącu od startu projektu. Wiele osób pracuje tak ciężko podczas początkowej fazy projektowania, że ​​stają się leniwi po kilku tygodniach lub miesiącach. Aby uniknąć tego na blogu, sprawdź te pięć najczęstszych błędów, które mogą uśmiercić bloga.

Rzadkie aktualizacje​

Jednym z największych błędów, jakie może popełnić bloger, jest zapominanie o publikowaniu. Najbardziej udane blogi są aktualizowane o nowe posty co najmniej raz w tygodniu. Niektóre większe blogi są aktualizowane o nową treść nawet kilka razy dziennie (www.spiderweb.pl, https://antyweb.pl). Powinieneś starać się tworzyć nowe posty tak często, jak to możliwe. Jeśli nie opublikujesz nowego artykułu przez kilka dni, nic złego się nie stanie. Jeśli jednak opuścisz tydzień lub dłużej bez publikowania, możesz równie dobrze uznać blog za martwy! Musisz poświęcić kilka chwil, jednego dnia, aby stworzyć interesujący artykuł. Jeśli piszesz krótkie i zwięzłe posty, tak jak najczęściej robią to blogerzy, nie powinno to być takim wyzwaniem dla Ciebie. Łatwo jest utrzymać aktualność bloga, jeśli uczynisz go priorytetem.

Za dużo reklam​

Większość blogerów chce dziś zarabiać na swoim blogu. Jest to jednak trend, który może szybko wymknąć się spod kontroli. Jeśli chcesz dodać reklamy do swojego bloga, zrób to ostrożnie. Nie ma nic złego w tym, że umieści się kilka trafnych reklam, które oferują przeglądającym linki do miejsc z treścią skorelowaną z blogiem. Jednak dodanie na blogu ogromnej ilości reklam jest błędem. Jeśli masz za dużo reklam na blogu, Twoje treści stracą bardzo mocno na wartości. Dlatego zawsze należy ograniczyć liczbę reklam do trzech lub mniej na stronę. Upewnij się, że umieścisz je w odpowiednich miejscach, dzięki którym Twoje treści będą błyszczały. Nie dopuść do tego, aby ogromne reklamy wypełniały Twoje strony. Będą po prostu irytować czytelników. Bądź sprytny, dodając reklamy na swoim blogu!

Amatorski wygląd​

Błędy, które spowodują, że blog umrzeWygląd ma znaczenie, tym bardziej jeśli chodzi o Twój blog. Im bardziej profesjonalny i użyteczny będzie Twój blog, tym bardziej czytelnicy będą traktować Cię poważnie. Jeśli interesuje Cię zwiększenie ruchu, powinieneś wypróbować bardziej profesjonalny układ lub szablon swojego bloga. Jeśli możesz pozwolić sobie na zatrudnienie profesjonalisty, to możesz rozważyć taką możliwość Oczywiście po zastosowaniu wszystkich rad, które są zawarte w tej książce zrobisz to samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się zrobić to sam, musisz upewnić się, że produkt końcowy jest dobry. W momencie gdy masz niechlujny blog, który wygląda na “home edition”, prawdopodobnie nie zrobisz dobrego wrażenia na swoich czytelnikach. Wypróbuj różne układy i szablony, aby zobaczyć, co Cię najbardziej przyciąga.

Przeciążenie grafiką

Zdjęcia mogą nadać tonu Twojemu blogu i przyciągnąć więcej czytelników. Jednak nadmierna ich ilość, podobnie jak reklamy, mogą odstraszyć ludzi. Głównym powodem, dla którego zbyt wiele zdjęć może zepsuć bloga, jest fakt, że wielu internautów nadal korzysta z wolnych połączeń internetowych. Kiedy spróbują wczytać Twoją stronę, zajmie to zbyt dużo czasu. To z kolei prawdopodobnie doprowadzi do tego, że zrezygnują z otwierania Twojej strony. Spróbuj ograniczyć się do kilku zdjęć i przemyśl czy nie warto korzystać z kompresji tych zdjęć.

Niewłaściwa zawartość

Każdy wie, że sieć to miejsce, w którym możesz swobodnie wyrażać siebie. Jeśli jednak chcesz, aby Twój blog przetrwał, warto abyś wyrażał siebie i swoje myśli właściwie. Chociaż zawsze powinieneś mówić, co czujesz, możesz to zrobić w odpowiedni sposób na swoim blogu. Są sposoby, by napisać dokładnie to co chcesz, bez użycia wulgaryzmów lub jakiegokolwiek obraźliwego żargonu. Jeśli chcesz, aby Twój blog odniósł sukces, to musisz pamiętać aby używać na nim odpowiednią treść.

Brak odpowiedzi na komentarze

Nie ma nic lepszego dla blogera niż komentarze zadowolonych czytelników bloga. Na to trzeba zasłużyć, zapracować. Komentarze pewnie nie będą pojawiać się od razu, ale gdy konsekwentnie będziesz dostarczać czytelnikom treść najwyższej jakości, to oni odwdzięczą się pozostawiając u Ciebie komentarze. Tego nie możesz zlekceważyć. Zawsze odpisuj na komentarze. Jak ktoś tego nie robi, to sprawia wrażenie, że nie interesują go czytelnicy. Jeśli pod artykułem pojawiają się komentarze, a autor na nie nie odpowiada, to tak jakby zorganizowało się imprezę, uczestnicy by przyszli, a organizator by wyszedł. 

Jeśli pod artykułem pojawiają się komentarze, a autor na nie nie odpowiada, to tak jakby zorganizowało się imprezę, uczestnicy by przyszli, a organizator by wyszedł.

Brak chwytliwego tematu

Osiem na dziesięć osób przeczyta tylko i wyłącznie temat artykułu, ale nie zada sobie trudu, aby zajrzeć do treści artykułu. Dlaczego tak się dzieje? Bo temat nie był ciekawy, intrygujący, nie zachęcił do przeczytania, nie zwrócił uwagi. Twórz magnetyczne tematy. Mogą być w postaci pytania, napisz coś kontrowersyjnego, umieść w temacie liczby, lub nawiąż do czegoś co jest aktualnie na czasie. Poza tematem pamiętaj o pierwszym akapicie, aby i on był zachęcający do przeczytania całości. Są to krytyczne elementy, które decydują o tym czy czytelnik zostanie u Ciebie na dłużej? Czy opuści Twój artykuł. 

 

Z całą pewnością jeśli czytasz ten artykuł, to zależy Tobie aby Twój blog dobrze się rozwijał. Wymaga to wiele pracy, ale warto, bo w ten sposób masz szansę dotrzeć do tysięcy czytelników, którym możesz pomóc. Z całą pewnością będzie łatwiej jeśli poznasz porady i wskazówki z naszej książki “Blogowskaz”. Dzięki tej praktycznej wiedzy nie tylko unikniesz wielu błędów, ale zdobędziesz wielu czytelników i sprawisz, że blog będzie zarabiać.

15 sposobów jak zwiększyć zasięg na FB?

15 sposobów na skuteczne prowadzenie fanpage

Pobierz bezpłatnie poradnik na swojego maila
Dodaj komentarz