Duplikacja w MLM

Duplikacja w MLM

Czym jest duplikacja w marketingu sieciowym? Jak działa? Jak wpływa na Ciebie i na cały Twój biznes? Co robić, by ludzie w Twoim zespole powielali Twoje rezultaty i działania? Dlaczego to takie ważne? O tym właśnie przeczytasz w tym artykule.

 

 

Duplikacja , a odpowiedzialność.

Jeśli chcesz być uznawany jako osoba uczciwa i chcesz być szanowany przez całą swoją strukturę , a następnie chcesz stać się prawdziwym liderem , który ciągnie chętnych na szyty to musisz pamiętać, że za wszystko czego się podejmiesz musisz brać odpowiedzialność. Jeśli podejmujesz się współpracy w MLM to zawsze na pierwszym miejscu stawiaj sobie wymagania. Nie możesz oczekiwać od ludzi czegoś, czego sam nie robisz. To Ty musisz być liderem, przykładem, mentorem, wzorem do naśladowania. Niestety w każdej firmie marketingu sieciowego najistotniejsza jest duplikacja. To nic innego jak powielanie przez osoby w Twojej strukturze Twoich własnych poczynań.  

Uważaj! Twój biznes zaczyna się od Ciebie !

Nieważne, czy działasz w MLM już kilka lat, czy też dopiero zaczynasz. Pamiętaj, że Twój biznes zaczyna się od Ciebie i rozwija się zawsze w dół – nie w górę. Nie licz na to, że Twój sponsor zrobi za Ciebie całą robotę. W żadnej firmie marketingu sieciowego nie zarobisz milionów na pracy swojego Up-lina . Zawsze jesteś na samej górze i dajesz przykład osobom, które chcą iść za Tobą . Powtórzę ,,Iść za Tobą” – jako za przewodnikiem, dowódcą, przywódcą – a więc godnie nim bądź.

Niestety w naszej ludzkiej naturze leży powielanie 90% złych rzeczy, a dobrych jedynie 40 lub 50 %. Dlatego też to co robimy na szczycie organizacji , ma ogromny wpływ na to co się dzieje wiele poziomów niżej. Jeśli w tym momencie narzekasz jeszcze przy swoim sponsorze na swój zespół, jeśli uważasz, że Twój zespół jest leniwy, nigdy nie zaprasza gości na spotkania i liczy na to, że ktoś zrobi coś za nic i zadajesz sobie pytanie: Dlaczego oni nie mogą być tacy jak ja?

To właśnie teraz zastanów się : Czy na pewno nie są tacy jak Ty?

 

Jak to pisze Randy Gage w swojej książce :,,Pierwszy Krąg” :

cyt. ,, I to jest właśnie fascynujące w tym wspaniałym i zachwycającym, lekko szalonym i frustrującym biznesie zwanym marketingiem sieciowym. Wszystko co robimy wraca do pierwszego kręgu – tego, w którym znajdujesz się Ty sam. Dzielenie się nie jest teraz w biznesie zbyt popularnym poglądem. Plany kompensacyjne w modelu matrycowym, binarnym i quadra-planie doprowadziły do tego, że ludzie czują się do pewnych rzeczy uprawnieni…”

 

Bardzo polecam tę książkę wszystkim działającym w MLM. Przeczytasz ją jednym tchem i gwarantuję Ci, że zrozumiesz, dlaczego Twój biznes stoi w miejscu. Możesz ją kupić tutaj za 1 gr.

 

Oczekuj najlepszego.

Nasz stan umysłu ma wpływ na wszystko. W pierwszej kolejności wpływa na nasze nastawienie, a ono z kolei określa działania, które podejmiemy. Jeśli jesteś przekonany o tym, że ludzie są sceptyczni , nie zaufają ani Tobie, ani firmie, ani jej produktom – to zapewne tak się stanie. Będziesz do nich podchodził z rezerwą i oczekiwał od nich podobnych reakcji , choć normalnie wcale by tak nie było. Jeśli oczekujesz, że zostaniesz odrzucony – to tak właśnie się stanie. Jeśłi uważasz, że Twoja struktura szybko się podda i przestanie działać i w rezultacie się wykruszy – to tak właśnie nastąpi. Jeżeli natomiast wierzysz, że ta firma ma wspaniałe możliwości, bardzo dobre produkty, wnosi dużo wartości do życia innych ludzi i że tylko głupiec, nie skorzystałby z możliwości jakie daje – to osiągniesz sukces. Oczekiwania są bardzo potężnym narzędziem w twoim arsenale przywódcy. Kiedy pokazujesz ludziom, że oczekujesz od nich wspaniałych rzeczy, inspirujesz ich i pomagasz im rozwinąć pewność siebie, której potrzebują , aby tego dokonać.

Kiedy masz pozytywne nastawienie , przeszkody nie będą miały na Ciebie wpływu. Zaakceptujesz je jako część procesu i pozostaniesz skupiony na swoim celu. 

Niezawodne tipy na entuzjastyczną wiarę w firmę.

  1. Doskonałym sposobem na to, by ciągle mieć dobre nastawienie , wiarę w firmę, siebie i produkt to po prostu nieustanna bliskość z firmą… czyli ludźmi.  Uczęszczanie na eventach oraz spotkaniach integracyjnych to istotny element bez którego będzie Ci zapewne ciężej pokazywać wiarę w firmę. Wiadomo, że jeśli nie jesteś autentyczny i musisz udawać zachwyt firmą to nikt Ci w to nie uwierzy. Nikogo nie pociągniesz – a na pewno nie na sam szczyt. Dawaj przykład i uczęszczaj na takich spotkaniach oraz zabieraj na nie jak najwięcej ludzi, którzy już są w biznesie oraz tych, którzy dopiero w nim będą.

 

2. Korzystaj z narzędzi jakie daje Ci system. Po co tworzyć koło na nowo, skoro firma ma gotowe narzędzia , dzięki którym już wiele osób osiągnęło wspaniałe rezultaty? Jak coś działa to nie trzeba przecież tego naprawiać tylko z tego korzystać. Następnie pokazuj wyniki używaniu tych narzędzi i ucz tego swoich ludzi.

 

3. Słuchaj szkoleń i osób, które są wyższe rangą od Ciebie. Pytaj o ich historie i opowiadaj je swoim ludziom. Storytelling to jedna z najlepszych metod budowania zaufania, wiarygodności i rekrytacji. ..I znowuż – ucz robić tego swoje osoby.

 

4. Czytaj książki , które motywują i uczą działania , samodyscypliny, determinacji i konsekwencji. Książki z zakresu biznesu, zarabiania, oszczędzania, inwestowania oraz rozwoju osobistego. Polecaj je swoim osobom, pożyczaj i wdrażaj ich treści w życie.

 

Mierz wysoko i miej marzenia.

W biznesie często rozmawia się o marzeniach. Jest to konieczne, ponieważ to dzięki nim znajdujemy czas , stawiamy czoła lękom i nie poddajemy się w trudnych sytuacjach. Musisz chcieć walczyć o swoje marzenia wbrew wszystkiemu . Ogranicz czas z osobami, które nie wierzą w Twoje marzenia. Wywal ze swojego życia ludzi bez ambicji, bez wiary, bez pozytywnego myślenia. Pamiętaj, że jesteś średnią pięciu osób, z którymi najczęściej przebywasz. Jeśli nie jesteś zadowolony z ,,obliczonej” średniej – to zmień ją . Bez żadnych skrupułów. Poboli chwilę i przestanie – to tak jak z przetartym kolanem. Uwierz mi, że warto. Zobaczysz, że wtedy w Twoim życiu i biznesie zacznie dziać się prawdziwa rewolucja. O tym jak ważne są cele dla naszego biznesu pisałam tutaj : Zacznij od : Dlaczego? Pamiętaj, że nie musisz mieć marzeń jak większość. Buduj swoje marzenia – nie zapożyczaj ich od innych ludzi. Tylko i wyłącznie wtedy kiedy marzenie będzie naprawdę wychodziło z Twojego serca – będziesz robić wszystko, by je zrealizować.

Korzystaj z produktów.

Nie wystarczy kupować produkty, by odhaczyć swój obowiązek oraz nabić sobie punkty. Nie tylko kupuj ale ich używaj. Dużo używaj i pokazuj to. Nie rozstawaj się z produktem na krok. Pokazuj się z nim publicznie. Wzbudzaj nim zainteresowanie, a już na pewno – nie wstydź się go. Zapewne Twoja firma dołożyła wszelkich starań o to, by produkt nie miał sobie równych, a więc nie oceniaj – a doceniaj to i wychwalaj gdzie się da. Pamiętaj też, że im częściej Twój zespół będzie widział Ciebie używającego produkty – lub choćby zauważy ich obecność w domu – tym więcej oni będą ich używać. Jak pisał Randy Gage ,, Najlepszą inwestycją jest używanie jak największej liczby produktów i opowiadanie wspaniałych historii”.

 

 

Dupikowany jesteś cały.

To co robisz po skończonej pracy – również jest zauważalne przez osoby w Twojej strukturze. Dawaj przykład nieustannie. Pamiętaj, że jesteś dla nich kimś, kim chcieliby być… a przynajmniej tak powinno być. Staraj się każdego dnia być po prostu lepszą wersją siebie i pokazuj to swoim ludziom. W ten sposób stworzycie coś pięknego, coś wielkiego i trwałego.

 

Biznes MLM to zawsze zespół. Trzeba grać fair play , w otwarte karty – grać razem i strzelać do jednej bramki. Grać każdego dnia. Tylko tyle i aż tyle, by osiągnąć upragnioną duplikację zespołu i zajść na sam szczyt.

 

 

 

Pobierz ten poradnik i zacznij zarabiać w MLM
Dodaj komentarz