Edukuj czytelników swojego bloga

Edukuj czytelników swojego bloga

Dlaczego miałbyś w ogóle prowadzić swojego bloga? Czy to jest konieczne? Jest wiele osób, którzy mają swoje firmy w różnych branżach i nie prowadzą bloga. Powody są różne: nie widzą potrzeby, nie wiedzą jak się za to zabrać, nie mają czasu, uważają, że to jest zbędne. Z całą pewnością tych powodów byśmy znaleźli znacznie więcej, ale nie na tym będziemy skupiać się w tym artykule. Podczas tego tekstu postaram się pokazać Ci jak ważna, a przede wszystkim jak przydatna jest edukacja. Oczywiście mam tu na myśli edukowanie swoich potencjalnych klientów, swoich czytelników w dziedzinie, którą się zajmujesz. W końcu Ty z racji tego, że od wielu lat zajmujesz się swoją profesją, masz duże doświadczenie i wiedzę, której nie posiadają Twoi klienci. Zobacz jakie korzyści przyniesie Ci to jak postawisz na edukację swoich klientów.

Zyskaj przewagę dzięki edukacji na blogu

Z badań i obserwacji wynika, że procesy zakupowe w internecie u klientów w dużym stopniu rozpoczynają się od artykułów na blogu. Klienci są świadomi i najpierw chcą dowiedzieć się jak najwięcej na temat, który ich interesuje zanim złożą zamówienie. Przyjrzyjmy się temu głębiej. Klient ma jakąś potrzebę i w pierwszej kolejności szuka rozwiązania. On na początku nie wie czego dokładnie potrzebuje. Twoim zadaniem będzie dostarczyć swoim klientów wiedzę, a w drugiej kolejności produkt.

Jednym z moich klientów jest człowiek, który zajmuje się bardzo ciekawą branżą. Można powiedzieć, że zajmuje się technologią, która dostarcza alternatywne źródła energii dla domów i nie tylko. Jego branża jest świetnym przykładem na to jak może się przydać edukowanie swoich przyszłych klientów. Technologie, które on oferuje nie są znane dla większość ludzi. Więc w tym przypadku niezbędne jest dostarczenie w pierwszej kolejności wiedzy, a dopiero potem produkt. Stąd właśnie pomysł mojego klienta aby uruchomić blog, na którym będzie edukował czytelników i przyszłych swoich klientów.

Czytelnicy będą mieli możliwość dowiedzenia się o rozwiązaniach energetycznych, o których nawet wcześniej nie słyszeli. Poznają wiele ciekawych możliwości, dowiedzą się kiedy, dlaczego i jakie zastosowanie najlepiej się sprawdzi. Poznają plusy i minusy wszystkich rozwiązań w zależności od wszelkich warunków takich jak położenie, klimat, zastosowane materiały przy budowie domu itp. Czytelnicy poznają sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu dzięki konkretnym rozwiązaniom. Dowiedzą się jak stać się niezależnym energetycznie i być może jeszcze jak dzięki temu będą mogli zarobić. Mówiąc w skrócie czytelnicy otrzymają dawkę potężnej edukacji w dziedzinie rozwiązań energetycznym, które z powodzeniem i korzyściami będą mogli zastosować u siebie. Jak myślisz czy w takim przypadku część czytelników będzie zainteresowana konkretnym rozwiązaniem czy produktem? Z całą pewnością tak i to jest właśnie klucz.

Pomyślisz pewnie, że są ludzie, którzy np budują lub posiadają swój dom i są świadomi tego, że istnieją możliwości na alternatywne zasilanie energią swojej nieruchomości. Tak masz rację! Gdzie w pierwszej kolejności będą szukać informacji na ten temat? Tam gdzie można najprościej i najszybciej zdobyć wiedzę –  w internecie. Wówczas takie osoby mają szansę trafić na bloga mojego klienta, który na swojej stronie dostarczy im niezbędnej wiedzy. Stamtąd już jest mały krok do tego aby Ci czytelnicy stali się jego klientami.

Stwórz krok po kroku swój dochodowy blog

A gdyby istniał kurs, w którym krok po kroku będziesz prowadzony za rękę? Dzięki temu stworzysz od zera swoją profesjonalną stronę internetową. Nauczysz się pisać artykuły, zdobywać czytelników, budować listę i zarabiać na blogu. To wszystko w przystępny sposób i w absurdalnie niskiej cenie. Wypróbuj już teraz za 1 złotówkę tutaj. 

Gdyby nie było bloga, a byłaby sama strona z ofertą produktu, to klienci nie mieliby szansy dowiedzieć się dlaczego potrzebują takich rozwiązań. Człowiek, który trafi na ofertę produktu nie wyłoży kilkadziesiąt czy kilkaset tys złotych na produkt, jeśli nie będzie wiedział czy go potrzebuje, czyli jeśli nie zdobędzie wcześniej odpowiedniej wiedzy. Natomiast w przypadku gdy ten sam człowiek trafi na stronę gdzie najpierw otrzyma rzetelną edukację od innego człowieka, który ma spore doświadczenie, to sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej. Po pierwsze człowiek ten będzie bogatszy o informację, które spowodują, że będzie wiedział czego konkretnie potrzebuje. Po drugie zawiąże się więź między nim a autorem bloga, czyli osobą, która dostarczyła mu konkretna wiedzę. W taki sposób nabiera do niego zaufania i jak zdecyduje się na zakup produktu to nie będzie miał oporów aby skorzystać z jego oferty.

Jak edukacja na blogu sprawdzi się w Twojej branży?

W niektórych branżach od razu widać potrzebę edukacji. Do takich należy tak, którą wybrał mój klient. Jednak nie musi być to innowacyjny produkt czy rozwiazanie, które jest przy okazji kosztowne. Jak to się sprawdzi w branży, którą Ty się zajmujesz? Okazuje się, że dokładnie tak samo. Nie wiem dokładnie czym Ty się zajmujesz, ale jak masz chęci to napisz mi w komentarzu pod artykułem, a obiecuję, że odniosę się do Twojego przypadku i udzielę Ci porady. Niezależnie czym się zajmujesz potrzeba edukacji zawsze będzie. Twoja grupa docelowa potrzebuje wiedzy i będą jej szukać w internecie. Ty możesz im tych informacji dostarczyć i w ten sposób nawiązać ścisłe relację ze swoimi odbiorcami co z całą pewnością zaowocuje.

W obecnym świecie po prostu nie możesz tego lekceważyć. Z całą pewnością znasz taki portal aukcyjny jak Allegro? Kto by nie znał, jeśli pomyślimy o kupnie czy sprzedaży w internecie to od razu przyjdzie pojawia nam się przed oczami Allegro. Portal ma potężny zasięg do potencjalnych klientów, bo większość osób, którzy chcą kupić jakiś produkt, to w pierwszej kolejności szuka go na tej właśnie stronie. Czy oni potrzebują bloga, za pomocą którego będą edukować swoich czytelników. Wydawać by się mogło, że nie bo są tak potężni. Może Cię tym zaskoczę, ale oni to robią! Tak! Allegro prowadzi bloga, na którym edukują swoich czytelników. Kiedyś razem z Anią (obecnie moją żoną) chcieliśmy urządzić w jednym z pokoi naszego mieszkania siłownie. W internecie szukałem informacji na temat jak to zrobić i takim sposobem natknąłem się na artykuł portalu Allegro. Podobnych artykułów portal ma całe mnóstwo. Chcesz urządzić salon, nie wiesz jakie wybrać meble i dodatki? Allegro Ci podpowie. Nazbierałeś grzyby i chcesz je ususzyć ale nie wiesz jak i w czym? Allegro Ci podpowie. Chcesz samodzielnie złożyć komputer do gier? Allegro Ci podpowie. Chcesz zdrowo się odżywiać? Allegro Ci podpowie. Chcesz dowiedzieć się czego pragną kobiety lub mężczyźni w łóżku, np aby sprawić przyjemność swojemu partnerowi? Allegro Ci podpowie. Szukasz zdrowej diety? Allegro Ci podpowie. Nie wiesz jak przygotować auto na jesień i zimę? Allegro Ci podpowie. Tych artykułów jest mnóstwo i są na przeróżne tematy. Tutaj znajdziesz je wszystkie. W każdym z tych artykułów oprócz wartościowej treści, która jest elementem edukacji znajdziesz również odnośniki do produktów, które w danym przypadku warto zastosować. Teraz odpowiedz sobie na pytanie: Jeśli taki potentat jak Allegro wykorzystuje edukację poprzez bloga to czy Ty możesz sobie pozwolić aby tego nie robić? Ja znam odpowiedź, a Ty?

Jak zdobyć lawinę czytelników na bloga?

Z tego poradnika poznasz 18 sprawdzonych sposobów na wypromowanie swojego bloga. Dzięki temu zyskasz wielu nowych czytelników. 

Pobierz teraz zupełnie bezpłatnie
Dodaj komentarz