Jak budować listę mailingową za pomocą bloga?

Jak budować listę mailingową za pomocą bloga?

Budowanie listy mailingowej za pomocą bloga jest jednym z lepszych pomysłów. Dzięki temu możesz zaprosić osoby na liście do przeczytania Twojego najnowszego artykułu na blogu. W taki sposób zwiększasz ilość czytelników swojego bloga. Większość osób, którzy odwiedzą Twój blog już więcej na niego nie wróci, albo będą to robić bardzo nieregularnie. Dzięki temu, że budujesz listę mailingową to za każdym razem gdy opublikujesz nowy artykuł zapraszasz wszystkie osoby zapisane do przeczytania go. 

Powodów dla którego warto posiadać listę mailingową jest dużo więcej i są bardziej znaczące niż tylko zwiększenie odwiedzin na stronie. Dzięki temu możesz robić kampanie sprzedażowe, organizować wyprzedaże, zapraszać innych do współpracy, zwielokrotnić zyski ze swojej sprzedaży, badać rynek i zapotrzebowanie grupy docelowej, przeprowadzić konkursy, budować długotrwałe relacje z fantastycznymi ludźmi itp. Korzyści jest tak dużo, że aż trudno byłoby je tu wymienić. Nie wyobrażam sobie nie posiadać listy mailingowej. Blog jest jednym z lepszych sposobów na budowanie listy mailingowej. Im więcej opublikujesz wartościowych artykułów na blogu, tym więcej czytelników go odwiedzi. To z kolei przekłada się na osoby, które zapiszą się na Twoja listę mailingową. Co najważniejsze, to każdy napisany artykuł na blogu będzie pracował dla Ciebie 24 godziny na dobę i tak długo dopóki blog istnieje. 

Autoresponder do zbierania listy mailingowej

Nie obejdzie się bez profesjonalnych narzędzi do email marketingu. Najważniejszym z nich jest autoresponder. To takie narzędzie dzięki któremu w jednym miejscu zbiera się całą bazę kontaktów, ale też za jego pomocą można wysyłać jednorazowe wiadomości do całej bazy jak i zaplanować sekwencję wiadomości. Tak naprawdę profesjonalny autoresponder ma znacznie więcej zastosowań, ale skupmy się teraz tylko na tych kilku podstawowych. 

Jak budować listę mailingową za pomocą bloga?W naszym przypadku jest to Getall, który nie jest tylko autoresponderem, ale stanowi ono kompleksowe narzędzia do marketingu internetowego. Według nas jest to najkorzystniejsze rozwiązanie w stosunku jakości do ceny na polskim rynku. Oprócz profesjonalnych narzędzi takich jak autoresponder, hosting, kreator stron, generator ofert i wiele innych, które są dostępne już w najtańszej opcji, to dostajesz również dostęp do Platynowej Akademii Marketingu. Czym jest PAM? To kilkaset nagrań szkoleniowych, dzięki którym rozwiniesz swoje umiejętności w marketingu internetowym. Wartość Platynowej Akademii Marketingu z całą pewnością opiewa na co najmniej kilka lub kilkanaście tys zł. My natomiast mamy dostęp do tej kopalni praktycznej wiedzy zupełnie GRATIS! Nie trzeba od razu się decydować, bo Getall udostępnia okres testowe. Przez 30 dni można testować wszystkie narzędzia i korzystać z nagrań szkoleniowych za jedyne 9,70 zł. Jak masz ochotę, to możesz kliknąć tutaj i to sprawdzić. 

Zachęta do zapisu na listę - lead magnet

Może Cię zaskoczę ale nie wystarczy wstawić formularza zapisu na listę mailingową na blogu, aby mieć zadowalające efekty. Prawda jest taka, że prawie nikt się wtedy nie zapiszę. Nie wystarczy też napisać nad formularzem tekstu typu: “Zapisz się na newsletter aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach”. Trzeba dać ludziom prawdziwą wartość, która będzie miała dla nich znaczenie. Taką zachętę nazywamy lead magnet. 

Co skutecznie będzie zachęcać ludzi do zapisu na listę? To może być poradnik w postaci PDF. Zastanów się z czym Twoja grupa docelowa może mieć problem, a następnie za pomocą takiego poradnika daj im rozwiązanie. Moja grupą są osoby które prowadzą swoje blogi i strony internetowe. Wiem, że jedną z głównych potrzeb jest znalezienie rozwiązania jak pozyskać czytelników na blogu? Tworząc poradnik na ten temat mogę skusić swoich czytelników do tego aby go pobrali. Naturalnie nie ma możliwości od razu pobrać ten poradnik, aby to zrobić to najpierw trzeba wpisać swój adres email, na który przyjdzie PDF. Tak przy okazji, możesz wejść tutaj i pobrać poradnik, z którego poznasz wiele sposobów na pozyskanie czytelników dla swojej stronie

Elementy do zbierania listy mailingowej

Jest kilka głównych elementów, które pomogą Ci w zbieraniu listy mailingowej za pomocą bloga. Do nich z całą pewnością będą należeć banery graficzne, strony przechwytujące, formularze zapisu typu pop-up i exit pop-up i scroll box. Oczywiście stosować jeszcze inne narzędzia, ale zacznijmy od nich.

Banery graficzne przydadzą się aby za ich pomocą przekierować osoby na stronę przechwytującą. Takie banery można ustawić w bocznej części bloga (w sidebarze), lub bezpośrednio w treści artykułu, lub pod. 

Strona przechwytująca, której jedynym celem jest pozyskiwanie adresów mailowych. Na takiej stronie nie ma wielu rzeczy. Są za to niezbędne elementy, które podnoszą skuteczność takiej strony, dzięki czemu będzie ona lepiej konwertować. 

Formularze zapisu takie jak pop-up, exit pop-up i scroll box. Są to wyskakujące okienka, które pojawiają się na blogu. Działają one niezwykle skutecznie. Pop-up pojawia się od razu po uruchomieniu strony, lub krótko po. Exit pop-up wyskakuje w momencie kiedy czytelnik chce opuścić stronę. Scroll box pojawia się po “przeskrollowaniu” do określonego momentu strony, np gdy czytelnik dojedzie do połowy treści. 

Rozmieszczenie elementów zbierających listę na blogu

Przygotowane elementy należy teraz właściwie rozmieścić na stronie, tak aby skutecznie wykonywały one swoją robotę. Wykorzystaj do tego boczny pasek strony, najlepiej na samej górze. Stwórz również zakładkę w menu na blogu, która przekieruje na stronę przechwytującą. Pisząc artykuł pamiętaj, że wewnątrz możesz wstawić linki lub banery kierujące do strony przechwytującej. Bezpośrednio pod artykułem również warto umieścić formularz zapisu lub baner. No i poza tym pozostają elementy, które po prostu wyskakują na stronie.

Gdy już wszystko jest w optymalny sposób przygotowane to pozostaje tylko zadbać o zdobycie ruchu na blogu. Na to są dziesiątki sposobów, ale najważniejsze jest to, aby systematycznie i regularnie publikować wysokiej jakości artykuły na swoim blogu. Podczas Akademii Budowania Listy Kontaktów będziemy przerabiać również budowanie listy mailingowej za pomocą bloga. Możesz teraz dołączyć do Akademii na okres próbny za 1 zł, kliknij tutaj i wypróbuj teraz.Jak pozyskują czutelników najlepsi blogerzy?

Pobierz poradnik, z którego dowiesz się jak skutecznie pozyskiwać ruch dla swojego bloga.
Dodaj komentarz