Jak Przetrwać i Odnieść Sukces W Biznesie – Recenzja książki
jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie recenzja książki

Jak Przetrwać i Odnieść Sukces W Biznesie – Recenzja książki

Książka Franka BettgeraJak przetrwać i odnieść sukces w biznesie” została napisana w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Czy to jest absurd, że właśnie ją przedstawiam, skoro została ona napisana 100 lat temu? Absolutnie nie! Jej popularność i ponadczasowość potwierdzają to, że jest ona obowiązkową książką, dla wszystkich osób, które zajmują się handlem i kontaktem z innymi ludźmi. 

jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie recenzja książki spis treści

 Przyznam się, że w przeszłości jak chodziłem do szkoły, to nie za bardzo lubiłem czytać lektury szkolne. Wstyd się przyznać, ale prawie żadnej nie przeczytałem poza jedną. Ciekawe czy zgadniesz jaką? Niechęć do czytania książek trwała do czasu, aż natknąłem się na coś niezwykłego. Otrzymałem w prezencie audiobook o intrygującym tytule :Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie”. Tak, to nie była książka w tradycyjnej formie, lecz w wersji audio. Może i lepiej, bo łatwiej było mi zacząć ją “konsumować’. Chociaż tytuł wskazywał, że to jest książka dla osób prowadzących biznes, a ja pracowałem wówczas na etacie w telemarketingu, to od pierwszych minut słuchania rozpoczęła się magia. 

Audiobook słuchałem w drodze do pracy i w powrotnej drodze. Słuchałem idąc do sklepu, chodząc na spacer, jeżdżąc rowerem. Słuchałem w każdej chwili i wciąż było mi mało. Każdy przesłuchany fragment, każda minuta treści otwierała mi umysł. Miałem głowę pełną pomysłów, które chciałem jak najszybciej wykorzystać w swojej pracy. Być może to dzięki temu, w krótkim czasie stałem się jednym z najskuteczniejszych pracowników, w firmie dla której wtedy pracowałem. Ustaliłem też niepisany rekord w pozyskanych klientach jednego dnia bijąc wszystkich na głowę. 

Od tego momentu zacząłem czytać kolejne książki. Wbrew temu co działo się w szkole, czytanie stało się moim nałogiem. Natomiast jedno z moim marzeń stała się chęć posiadania okazałej biblioteki ze zbiorem wartościowych książek branżowych. 

Co zawiera książka “Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie”?

W swojej książce “Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie” Frank Bettger daje czytelnikom receptę na sukces w handlu i kontaktach z innymi ludźmi. Co najważniejsze wszystko to opisuje opierając się na swojej historii. Każde wydarzenie, czy porada jest świetnie przeanalizowana i zaprezentowana. 

Już pierwsza część książki zawiera rozdział poświęcony potędze entuzjazmu. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych tekstów czy przemówień o sile entuzjazmu i w jakim potężnym stopniu przekłada się to na efekty. Ten prosty i zarazem szalenie skuteczny trik pozwoli każdemu zwiększyć swoje dochody nawet kilkukrotnie, wystarczy go zastosować. Niestety wiele osób podchodzi do swojego zajęcia bez krzty entuzjazmu. Brak tego elementu powoduje, że pracownik jest na równi pochyłej skierowanej w dół. Frankowi również tego brakowało. W momencie gdy to zmienił podźwignął się z dołka i stał się jednym z najlepiej zarabiających handlowców w kraju. Moim zdaniem rozdział ten każdy powinien znać na pamięć i stosować się do porad w nim zawartych. 

Nie sposób omówić wszystkie rozdziały, chociaż książka ma zaledwie 176 stron. Każdy rozdział, każda strona, a nawet każde zdanie to kolejne wartościowe wskazówki i porady, które są po prostu bezcenne. Chociaż przesłuchałem i przeczytałem tę książkę już wielokrotnie, to od czasu do czasu do niej wracam. Za każdym razem odkrywam coś nowego i to jest piękne. 

Ulubione fragmenty w książce “Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie”.

Mam wiele ulubionych fragmentów w książce. Na pewno będzie to cały rozdział o potędze entuzjazmu, on jest po prostu genialny. Kolejnym moim ulubionym fragmentem jest zawarta w drugim rozdziale istota systematycznej pracy. Dzięki temu uświadomiłem sobie, że działając systematycznie konsekwentnie zawsze odniosę sukces. Nie trzeba być szczególnie uzdolnionym, czy posiadać coś czego inni nie posiadają. Jeśli jednak podejdziesz do sprawy w taki właśnie sposób i systematycznie oraz konsekwentnie będziesz wykonywał swoje zadania, to odniesiesz sukces. To zadziała zawsze niezależnie co robisz. Czy zajmujesz się sprzedażą bezpośrednią, tworzeniem bloga, marketingiem sieciowym, to ta zasada zadziała również i dla Ciebie. 

Kolejną rzeczą, która zrobiła na mnie wrażenie jest konieczność sporządzania notatek. Dzięki temu wszystko możesz zmierzyć i przeanalizować. Masz podstawę do tego aby samemu zapanować nad wszystkim co robisz. 

Inną istotną wartością, którą wyniosłem z książki jest sztuka znajdowania potrzeby u klientów. Jak za pomocą 2 prostych pytań znaleźć punkt zapalny, czyli główną potrzebę klienta, lub to co go interesuje, albo do czego ma szczególną słabość. Te dwa pytania to niezwykle skuteczne narzędzie, którymi rozbroisz każdego klienta. 

Szczerze mówiąc mógłbym tak wymieniać i wymieniać wszystkie wartości jakie wyciągnąłem z książki “Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie”. Omówiłbym ważność słuchania rozmówcy, patrzenia w oczy, zawsze mówienia dobrze o konkurencji, bycia szczerym, umiejętności zapamiętywania nazwisk i innych szczegółów, i wiele, wiele innych rzeczy.

Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie

Przejdź do strony gdzie możesz zamówić ebook lub audiobook tej genialnej książki. Polecam formę audio, od której ja zaczynałem. Będzie Ci towarzyszyć tak jak i mi w każdej chwili kiedy tylko będziesz chciał.

Jakbym miał polecić komuś tylko jedną książkę, to z całą pewnością byłaby to pozycja “Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie”. Poleciłem ją już mojej żonie, długo się przed nią broniła, ale w końcu uległa. Po przeczytaniu i zastosowaniu porad z książki jej rezultaty po prostu wystrzeliły w górę. Ta książka została napisana około 100 lat temu. Autorem jest Frank Bettger, który odbył około 40 tys rozmów handlowych z różnymi klientami. To oznacza jakieś 5 rozmów dziennie przez ponad 25 lat. Z całą pewnością autor wie o czym pisał. Mamy tę przyjemność żyć w czasach gdzie dostępna jest ta oto książka. Nie musimy sami do wszystkiego dochodzić, bo wszystko zawarto jest w tej książce. Być może nie starczyłoby nam czasu na to aby odkryć wszystko. Wystarczy, że uświadomisz sobie z jaką intensywnością pracował autor książki. Dziś masz wszystko podane w jednej niewielkiej książce. Przeczytałem i przesłuchałem wielokrotnie tę książkę i mogę szczerze polecić każdemu “Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie”. 

15 sposobów jak zwiększyć zasięg na FB?

15 sposobów na skuteczne prowadzenie fanpage

Pobierz bezpłatnie poradnik na swojego maila
Ten post ma jeden komentarz

  1. Zenon

    Tą książkę jako jedną z pierwszych czytałem w latach 90 tych ub. stulecia. Jest rzeczywiście fantastyczna. Zaraziła mnie entuzjazmem i wiarą, że ja też mogę to zrobić. Pożyczyłem ja komuś, kto mi jej nie oddał. Dzięki Marcin, że ją przypomniałeś. Pozdrawiam Zenon Filipowski

Dodaj komentarz