Marketing Sieciowy – Biznes Przyszłości

Marketing Sieciowy – Biznes Przyszłości

Marketing Sieciowy – Biznes Przyszłości

Marketing Sieciowy jest niewątpliwie tematem na czasie i jeszcze długo, długo takim będzie. Dlaczego jest to biznes przyszłości?

Pozwól, że zanim przejdę do tego by opisać samą wartość MLM zadam Ci jedno pytanie: Zauważyłeś, że szkołach nie ma edukacji finansowej?

Zdecydowana większość ludzi żyje według takiego oto schematu : Podstawówka, Gimnazjum, Szkoła Średnia, Studia itd.

Od dziecka słyszymy od rodziców: Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz…

Zaraz zaraz ale jakiej potęgi ?

…bo na pewno nie finansowej …

Czy kojarzysz kogokolwiek z listy poniżej?

Henry Ford, 

Bill Gates, 

Steven Paul Jobs, 

Richard Branson, 

Carl Lindner, 

George Foreman,

Michael Dell

Rockefeller, 

Larry Ellison

Amancio Ortega,

Jack Dorsey

To wielcy Milionerzy I Miliarderzy, którzy ani nie ukończyli studiów, ani nawet w większości szkół średnich . Pytanie, czy lepiej tak jak oni zająć się jedną jedyną umiejętnością, w której jesteśmy najlepsi i w 100% wykorzystywać swój potencjał, by stać się w tej dziedzinie ekspertem?

Czy może lepiej tracić najlepszą część naszego życia na wykuwanie regułek , wzorów, wierszy i czytanie niepotrzebnych do Rozwoju osobistego lektur szkolnych?

No dobrze ale przejdźmy to kolejnych, równie istotnych spraw w kwestii Zarabiania. Czy znasz pojęcie ,,Kwadrantu Przepływu Pieniędzy’’?

Przyjrzyj się proszę temu obrazkowi.

Ludzie po lewej stronie tej tabeli zdecydowanie nie zarabiają na tyle dużo pieniędzy, by nazywać się ,,wolnymi finansowo’’. Dlaczego zatem jest ich tak wielu? Dlaczego nie próbują przejść na drugą stronę tabeli, gdzie istnieje bogactwo, możliwość realizacji swoich pasji i marzeń? Może dlatego, że nie mają pieniędzy ,,na start’’ ?

To jest właśnie główny powód dla którego warto poznać Marketing Sieciowy.

Przedstawię wam teraz opinię samego Roberta Kiyosaki twórcy ,,Kwadrantu Przepływu Pieniędzy’’ , książki ,,Bogaty ojciec, Biedny ojciec’’ , ,,Biznes XXI wieku’’ oraz gry ,,Cashflow’’.

Robert mówi i pisze w swoich książkach, że Marketing Sieciowy jest najlepszym sposobem na to, byśmy mogli stawać się młodymi, bogatymi rentierami.

Marketing Sieciowy znajduje się w tej drugiej części kwadrantu Przepływu pieniędzy i jest lepszy, gdyż nie wymaga wielkiej inwestycji oraz odpowiedzialności co w przypadku posiadania Biznesu Tradycyjnego i nie jest tak wielkim ryzykiem jak Inwestycje, które zawsze są kwestią loterii.

Zbudowanie biznesu w drugiej części tabeli (w tzw. kwadrancie B) to trudne zadanie. W związku z tym musisz zadać sobie kilka ważnych pytań:

 

„Czy mam dość motywacji?

Czy chcę wyjść poza moją strefę komfortu?

Czy jestem skłonny dać się prowadzić komuś innemu oraz samemu nauczyć się kierować innymi?

Czy mam w sobie osobowość bardzo bogatego człowieka, która chce się ujawnić?”.

 

Jeżeli Twoje odpowiedzi są twierdzące, to zacznij się rozglądać za biznesem działającym na zasadzie marketingu sieciowego, który oferuje świetny program szkoleniowy.

Rozwój Osobisty jest w tej dziedzinie najważniejszy !Nie trzeba wiele uwagi skupiać na produktach, czy uposażeniu , a bardziej na oferowanej przez firmę edukacji i programie rozwoju osobistego.

 

Biznes działający na zasadzie marketingu sieciowego jest biznesem w kwadrancie B, ponieważ spełnia kilka kryteriów, które są ważne w przypadku każdego innego biznesu lub inwestycji.

 

Te kryteria to:

 •          Dźwignia finansowa. Czy mogę wyszkolić innych ludzi, aby dla mnie pracowali?
 •          Kontrola. Czy mam prawnie chroniony system, który należy do mnie?
 •          Kreatywność. Czy biznes ten pozwoli mi być kreatywnym i rozwinąć mój osobisty styl oraz talenty?
 •          Możliwość rozwoju. Czy mój biznes będzie mógł rozwijać się w nieskończoność?
 •          Przewidywalność. Czy rozwój mojego biznesu jest przewidywalny, jeżeli będę robił to, co do mnie należy? Jeśli odniosę sukces i będę rozwijał biznes, czy mój przychód będzie rósł wraz z moim sukcesem i ciężką pracą?

·         Czy MLM  jest piramidą finansową?

 

Jeśli już działasz w Marketingu Sieciowym to zapewne spotykasz się ze stwierdzeniem :

 

,,MLM to piramida finansowa. ’’

 

Ludzie często pytają mnie o to marketing sieciowy jest piramidą finansową. To pytanie zawsze wywołuje u mnie uśmiech na twarzy. Świadczy to o tym jak wielu ludzi ma tzw. ,,umysły pracownicze’’. Odpowiadam, że tak naprawdę to korporacje tradycyjne są piramidami finansowymi. Korporacja ma tylko jedną osobę na szczycie, zwykle jest nią prezes, a wszyscy inni są poniżej.

Zawsze takiej osobie zadaję pytanie:

A czy Ty w swojej pracy masz nad sobą kierownika?

Czy ten kierownik ma nad sobą kogoś kto nadzoruje jego pracę?

Czy ta osoba również ma kogoś nad sobą?

Zawsze usłyszysz odpowiedź twierdzącą i tym samym masz uzasadnienie na to, że to właśnie jego praca nie jest niczym innym jak właśnie piramidą.

 

Model prawdziwego biznesu opartego na marketingu sieciowym jest dokładnym przeciwieństwem tradycyjnego modelu biznesu. Jest on stworzony tak, abyś to Ty był u szczytu, a nie na samym dole.

 

Prawdziwy biznes tego typu nie odniesie sukcesu, dopóki nie będzie stawiał ludzi na pierwszym miejscu.

 

Ludzie w centrum uwagi. – To zaleta Marketingu Sieciowego. Jest to biznes oparty na relacjach międzyludzkich. A czy dla Ciebie atmosfera w pracy ma jakieś znaczenie? Jeśli chcesz otaczać się w swojej branży ludźmi, którzy będę Cię wspierać, a nie – podkładać kłody pod nogi i czyhać na Twoje błędy- to czy nie czułbyś się dobrze?

 

Powiem Ci, że odkąd odkryłam Marketing Sieciowy jestem naprawdę szczęśliwa. Na marketingu internetowym i marketingu sieciowym Zarabiam kilkakrotnie więcej niż dotychczas na wszystkich stanowiskach etatowych, które posiadałam. Mam czas dla swoich dzieci wtedy kiedy tego potrzebuję. Mogę sobie pozwolić na to, by zrobić sobie przerwę w pracy wtedy kiedy chcę…

a to dlatego, że nie tylko ja pracuję na to, by mój portfel nieustannie wypełniał się pieniędzmi. To biznes duplikacji. To co robisz Ty – robi Twój zespół – więc kiedy Ty odpoczywasz – Twój zespół pracuje – i to jest największa przewaga Marketingu Sieciowego. Po drugie to Ty sam dobierasz sobie ludzi do współpracy, dzięki czemu masz ogromny wpływ na to jak ta współpraca będzie przebiegać.

 

 

Chcesz dołączyć?

Wejdź tutaj i po prostu napisz  

Być może i Tobie uratuje to życie.

15 sposobów jak zwiększyć zasięg na FB?

15 sposobów na skuteczne prowadzenie fanpage

Pobierz bezpłatnie poradnik na swojego maila
Ten post ma 3 komentarzy

 1. Mateusz Rusek

  Ale fajny wpis. W końcu ktoś pokazał jaka jest alternatywa do wyuczonego/wmuszonego etatu. Zasada Pareto jak widać sprawdza się nawet w kwestii finansów. Zdecydowanie uświadomiłem sobie, że jednak opcje z prawej strony są dużo korzystniejsze i podjąłem działania w obydwu obszarach.

 2. Cieszę się Mateusz, że artykuł Ci się spodobał.
  Gratuluję Ci podjęcia decyzji,
  by zarabiać w tej drugiej , lepszej sferze.
  Tylko tak można dojść do czegoś wielkiego,
  czego Ci oczywiście z całego serca życzę
  i jeśli tylko będę potrafiła – chętnie pomogę.

  Pozdrawiam i życzę realizacji swoich planów.
  Ania

 3. Mariusz

  Super artykul !
  Zgadzam sie z tym w 100%.
  Jest to biznes przyszlosci. Coraz wiecej ludzi staje sie swiadomych i zdaja sobie sprawe, ze dobre szkoly i studia nie gwarantuja dobrego bytu. Czasy sie zmieniaja a system edukacji stoi w miejscu.
  Dokladnie to opisuje Robert Kiyosaki w swojej ksiazke pt. Biznes XXI wieku.
  Wielka czescia MLM jest rozwoj osobisty i wiedza finansowa.
  Jezeli ktos sie zastanawia to polecam sie zaangazowac i dac sobie wystarczajaco czasu aby poznac i zrozumiec ten model biznesu.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz