Mastermind jako narzędzie i Produkt

Mastermind jako narzędzie i Produkt

Mastermind to coś, co
 ułatwi pracę każdemu przedsiębiorcy i biznesmenowi. Dzięki
niemu oszczędzasz czas i pieniądze, na próby wzniesienia swojego
biznesu na wyższy poziom. Lepiej jest uczyć się na błędach
innych niż własnych. Jak dotrzeć do osób, które mogą nam w tym
pomóc? Jak stworzyć grupę mastermind oraz jak ją wykorzystać? O
tym właśnie dzisiejszy artykuł.

 

Mastermindy i ich formy

Mastermind to nic innego jak ,,Burza mózgów” , która odbywać się może stacjonarnie – czyli spotkanie z gronem osób w jakimś miejscu na żywo lub też online poprzez wykorzystanie skype lub platformy Zoom , z której my osobiście z Marcinem korzystamy.

Wraz z mężem oszczędzamy czas i pieniądze na dojazdy i organizację szkoleń stacjonarnych, spotkań biznesowych, konferencji. Dzięki platformie Zoom możemy w prosty i szybki sposób skontaktować się, spotkać i przeprowadzić burzę mózgów ze swoimi partnerami lub osobami, które prowadzą podobne biznesy bez wychodzenia z domu. Ponadto możemy to wszystko nagrać i później rozsyłać dalej do przesłuchania osobom, które nie mogły wcześniej na tym spotkaniu uczestniczyć. Jest to również wspaniałe narzędzie do stworzenia swojego produktu, który rzecz jasna możesz potem sprzedać.

Mastermind jako narzędzie

W każdym biznesie ogromnym plusem jest transparentność. Ludzie z natury są ciekawscy i lubią ,,podglądać” innych. Osobiście uważam, że tylko firmy, które pokazują swoje wyniki , kroki postępowania – są autentyczne. Z kolei tylko autentyczność zapewnia przetrwanie na rynku próby czasu. Wchodząc do jakiegoś biznesu sprawdzam, czy mam wgląd do faktów, cyferek, statystyk, obrotów i skuteczności firmy. To samo dotyczy Network Marketingu. Wraz z mężem stawiamy na transparentność. Lubimy dzielić się swoją wiedzą i pokazywać jak można na tym zarabiać. Pokazujemy zarówno swoją pracę jak i jej rezultaty nasze i naszych klientów. Zauważyliśmy, że to przyciąga nam zawsze nowe rzesze zaufanych klientów. Powszechnie wiadomo, że bez zaufania nie zbuduje się żadnego biznesu.

Mastermind jako wideokonferencja.

Po co wydawać pieniądze i tracić czas na organizacje i dojazdy tylko po to, by spotkać się ze swoimi partnerami biznesowymi? Mamy XXI wiek i trzeba ułatwiać sobie życie i pracę przez to co daje nam technologia. Wiadomo, że każdy biznes będzie bardziej dochodowy jeśli połączy się działanie offlinowe z onlinowym. Jak wcześniej wspomniałam ludzie lubią ,,podglądać” się nawzajem i właśnie do tego można używać masterminda.  Zarówno prowadzący jak i inni uczestnicy widzą się wzajemnie i słyszą.

Mastermind jako sposób na samotność przedsiębiorcy.

Kiedy ma się swoją firmę to bardzo często nie ma się do kogo zgłosić o radę. Naturalnie są bliscy, przyjaciele i pracownicy. Po pierwsze ta pierwsza grupa osób nie koniecznie rozumie realia prowadzenia własnego biznesu, a z kolei pracownicy nie zbyt często potrafią doradzić w sprawach dotyczących rozwoju firmy, przyszłości firmy, czy innych pracowników. Zatem mastermind to doskonała metoda na kontaktowanie się z ludźmi, którzy mają podobne biznesy – po to, by wymieniać się wzajemnie doświadczeniami. Należy też zwrócić uwagę na jeden bardzo ważny szczegół. Te osoby nie są emocjonalnie związane z Twoją firmą i ich opinia na jej temat będzie w 100% obiektywna. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla nas bardzo ważnym i cennym darem od ludzi, od których dostajemy wskazówki jest konstruktywna krytyka. Niestety tej nie dotrzymamy od osób nam bliskich, a często jest to bardzo potrzebne, by chociażby zmienić swój sposób myślenia. Poza tym w myśl : ,,Jesteś średnią 5-ciu osób, z którymi się najczęściej spotykasz, dzięki mastermindom możesz w prosty sposób tę średnią sobie poprawiać”.

Stwórz krok po kroku swójDochodowy Blog

A gdyby istniał kurs, w którym krok po kroku będziesz prowadzony za rękę? Dzięki temu stworzysz od zera swoją profesjonalną stronę internetową. Nauczysz się pisać artykuły, zdobywać czytelników, budować listę i zarabiać na blogu. To wszystko w przystępny sposób i w absurdalnie niskiej cenie. Wypróbuj już za 1 zł tutaj. 

Jak dobierać osoby do Twojej grupy Mastermindowej

  • Ludzie innych branż. Dlaczego? Ponieważ masz wtedy pewność, że nikt z grupy nie będzie ze sobą konkurował. Jeśłi wybierzesz do swojej grupy osoby, które mają bloga o podobnej tematyce – nie dość, że możesz nie otrzymać żadnych życzliwych rad to możesz zostać okradziony ze swoich tipów na np. kierowanie ruchu na swoją stronę www

  • Ludzie podobni do Ciebie. Podobni pod kątem zainteresowań, podobnych wyznawanych wartości, z podobnym bagażem doświadczeń. Dlaczego? Ponieważ z takimi osobami bardzo łatwo nawiążesz fajne relacje i będziecie się lepiej rozumieć.

  • Ludzie, których lubisz. Napiszę wprost, że atmosfera ma znaczenie. Nie tylko pracując na etacie ale również na mastermindach. Jeśli masz się zmuszać do tego, by się z kimś skonfrontować to na dłuższą metę nie będzie to wydawać owoców choćbyś nie wiem jak się starał. Jeśli nie masz 100% pewności, że osoby w Twoim teamie mastermindowym kierują się Twoim dobrem – to czy na pewno chcesz by w nim byli? Poczucie komfortu jest tu bardzo ważne.

Mastermindy, a motywacja

Każdy człowiek ma swoje lepsze i gorsze dni. Niezależnie od tego, czy jesteś nauczycielem w szkole podstawowej, czy mechanikiem samochodowym czy np. blogerem tak jak my – jesteś przede wszystkim człowiekiem i masz czasem gorszy dzień i czujesz się wypalony. W chwilach takiego zmęczenia warto spotkać się w grupie, która postawi Cię do pionu i natchnie powiewem świeżości, optymizmu oraz zmotywuje do dalszego działania.

Mastermind jako Produkt

Jeśli zdecydujesz się na formę wideokonferencji – możesz ją nagrać , następnie opakować i ją sprzedać. Możesz to zrobić sam , w duecie lub większą grupą osób. Pomyśl o tym : Co możecie razem stworzyć? Jaką wartość możecie razem światu przekazać? Zapewne jest ona bardzo cenna- a więc wyceń ją – nadaj jej kształt ( np. stwórz płytę cd w formacie 3d)  jak to zrobić pisałam tutaj:

Info-produkt krok po kroku 

Następnie przeprowadźcie razem kampanię i podzielcie się pieniędzmi. Każdy z was ma swoje dotarcie. Zauważ zatem, że to większe pieniądze i korzyści dla was wszystkich. 

Jeśli potrzebujesz wsparcia dla swojego biznesu to mastermind jest niewątpliwie Twoją deską ratunkową. Znajdź osoby, z którymi chcesz tworzyć grupę mastermindową i już nigdy nie bądź samotny. Pamiętaj, że komfort to podstawa, a burza mózgów od wieków przynosi światu cudowne odkrycia. Jeśli masz jakieś pytania pisz śmiało – chętnie pomożemy. 

Nie czekaj i zacznij swoją przygodę z Marką Własną już dziś ! Zostaw swój adres email i otrzymaj wskazówki jak tego dokonać .
jak zbudować markę zupełnie online

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Jagoda Biały

    Świetny artykuł Aniu. Bardzo profesjonalnie i szczegółowo wszystko wytłumaczone. Dziękuję 😊😊

Dodaj komentarz