Wiara w siebie – Pierwszym Krokiem do SUKCESU.

Wiara w siebie – Pierwszym Krokiem do SUKCESU.

Pokochaj siebie.

Rozwój osobisty ma wiele twarzy. Każda z nich jednak jest bardzo ważna. Człowiek, który stoi w miejscu – umiera. Nie chcieć się rozwijać, to tak samo jakbyś postanowił zostać warzywem.

Żeby  się rozwijać i doskonalić w czymkolwiek należy jednak zadać sobie pytanie :

Czy wierzę w siebie?

Często słyszymy ‘’Uwierz w siebie’’. Powtarzają nam to znajomi, bliscy, na okrągło słychać jak to zdanie pada w radiu, czy telewizji. Czy jednak szczerze potrafisz sobie na to pytanie odpowiedzieć?

 

Wielu ludzi sądzi, że wierzy w siebie. Niestety bardzo często ludzie się po prostu oszukują. Okłamują też całą resztę świata i udają kogoś kim w rzeczywistości nie są. Tak naprawdę bardzo niewiele osób szczerze wierzy w siebie. Właśnie ta nieliczna garstka ludzi zmienia świat. Wszyscy inni wciąż walczą ze swoimi wątpliwościami. Nie ma się czego wstydzić. Jeśli czujesz, że brakuje Ci wiary w siebie to po pierwsze czytaj dalej, po drugie GRATULUJĘ , ponieważ jesteś świadomy swojej sytuacji.

Wielu ludzi nie jest…

Każdy z nas miał w swoim życiu lepsze i gorsze chwile. Niestety te drugie potrafią narobić nam w naszych głowach wiele złego.

To właśnie te nieprzyjemne dla nas wydarzenia z przeszłości, niepowodzenia i porażki powodują, że czujemy się słabi i bezwartościowi.

Każde negatywne przekonanie, które o sobie posiadasz, zamień kreatywnie w ten sposób, że stanie się pozytywną cechą. Być może nagle odkryjesz, że to ćwiczenie będzie przyjemne i przydatne.

Aby uwierzyć w siebie, musisz przekonać się ile jesteś wart.

Jak to zrobić? Naucz się odpowiedniego podejścia do życia. Trzeba zawsze pamiętać, że „Wszystko zaczyna się w głowie’’.

Każdy sukces, czy porażka to tylko konsekwencja Twoich myśli i Twojego nastawienia do życia. Tak samo jak sobie wmawiasz, że jesteś do niczego i zaczynasz w to wierzyć, tak samo możesz sobie powtarzać, że MOŻESZ WSZYSTKO i naprawdę tak się stanie.

Sukcesy w świecie zewnętrznym nic nie pomogą , jeśli wewnątrz jesteś ubogi.

Żeby poczuć się pewnie, najpierw musisz w siebie uwierzyć. Każdy z nas jest inny, ma w sobie coś wyjątkowego, co odróżnia go od reszty ludzi. Właśnie wiara w tę niepowtarzalność podnosi naszą samoocenę. A że trudno jest nam czasem uwierzyć we własną wartość, dlatego trzeba nad tym popracować.

A zatem co zrobić, żeby naprawdę uwierzyć w siebie?

Zaakceptuj swoją obecną sytuację i nie porównuj się z innymi.

Pierwszym krokiem do odzyskania wiary w siebie jest akceptacja obecnej sytuacji. Nie ważne jak ona wygląda. Nikomu nic do tego. Pogódź się z tym, że jest jak jest i tyle. Upieranie się, że jest inaczej doprowadzi Cię donikąd. Akceptacja obecnej sytuacji jest równoznaczna z akceptacją tego, że może być lepiej, a to już duży krok do pokochania samego siebie. Jak byłeś dzieckiem, byłeś szczęśliwy i beztroski, prawda? A wiesz dlaczego?

Ponieważ nie wmawiałeś sobie, że

-„Nie jestem stworzony do… ’’ ,

-„Nie potrafię…”

-„Nie jestem taki jak on…”

Nic z tych rzeczy, dopóki nie sprawdziłeś!

Dlaczego zatem przestałeś sprawdzać?

Jednym z najczęstszych powodów utraty wiary w siebie jest porównywanie się z innymi. Nie porównuj się do gwiazdek telewizyjnych. Nie oglądaj reklam. Ich celem jest zmuszenie nas do kupowania rzeczy , po to, żebyśmy żyli zgodnie z wpojoną nam wizją szczęścia. A przecież szczęście dla każdego oznacza co innego.

A tak w ogóle, to po co komu telewizor?

Czy przynosi Ci on szczęście? Czy dzięki durnym reklamom, serialom, reality show – jesteś szczęśliwy? Wręcz przeciwnie! Stajesz się bardziej nieszczęśliwy, ponieważ chciałbyś mieć wszystko to, co według telewizji jest piękne, wartościowe i mega potrzebne do życia. Wyrzuć telewizor i zacznij żyć. Telewizja wpaja nam swoją wizję szczęścia , byśmy czuli że ponieśliśmy porażkę. Byśmy czuli się gorsi. Jakim prawem?!!!

Odkryj co daje Ci szczęście i sięgaj po to

Wszyscy w koło powtarzają Ci co powinieneś. Powinieneś dobrze się uczyć, mieć dobre oceny, ładnie się ubierać, mieć dobrą pracę, wykształcenie, piękny dom i super auto, itd…. Co jeszcze powinieneś?

Przypomnij sobie co najczęściej słyszysz od najbliższych? Za każdym razem kiedy ja słyszę co powinnam to krew mnie zalewa. Osoba, która to mówi właśnie próbuje zabić moją oryginalność, moją unikalność… i nie pozwolę jej na to! Tego nastawienia właśnie życzę Tobie. Zawsze pamiętaj, że tylko Ty sam wiesz, co dla Ciebie najlepsze.

Właśnie taką postawę w sobie kocham i serdecznie ją polecam!       

Pozbądź się toksycznych ludzi

Jesteś otoczony ludźmi, którzy Cię nie rozumieją, albo nie chcą zrozumieć Twojej chęci przemiany? Ciągle zarażają Cię swoim złym nastrojem? Pożegnaj się z nimi albo chociaż zminimalizuj kontakt z nimi. Zobaczysz, że Ci ulży i wyjdzie Ci na zdrowie. Gdy ktoś zada Ci ranę fizyczną, co robisz? Uciekasz lub bronisz się, prawda?

A co z ranami psychicznymi? Dlaczego nie uciekniesz od ludzi, którzy Ci je zadają? A rany psychiczne są dużo bardziej bolesne. Rana fizyczna jakoś się z czasem sama zagoi… nad tymi drugimi trzeba troszkę popracować, niekiedy czasem goją się przez całe życie. Jeśli nie porzucisz ludzi, którzy Cię nie rozumieją, ludzi którzy próbują Cię zmienić, to nigdy sam w siebie nie uwierzysz. Będziesz się po prostu tego bał i nigdy tego nie zrobisz. Więc albo odłączasz się od tych, którzy ciągną Cię w dół lub powodują, że wciąż stoisz w miejscu albo – oszukuj się dalej, że w siebie wierzysz.

Szukaj ludzi, którzy osiągnęli w życiu to – czego Ty wciąż pragniesz. 

Skąd ich brać? No proszę Cię – wujek google wszystko wie- wystarczy zapytać.  Poza tym warto również dołączyć do grup, które wydają Ci się interesujące. Udzielaj się na forach o tematyce, która Cię fascynuje. Wychodź do ludzi i otwórz się na wszystko co wprawia Cię w zachwyt. Przestań zazdrościć tylko pytaj – tych którym zazdrościsz- jak tego dokonali? Następnie już tylko bierz z nich przykład. 

Rozwijaj swój umysł

Każdy z nas bardziej lub mniej codziennie dba o swoje ciało i wygląd zewnętrzny. Myjemy się, pierzemy swoje ubrania, prasujemy, czeszemy włosy itd. A ile czasu poświęcasz swojej psychice?

Przecież ona także jest częścią Ciebie… i choć wydaje się niewidoczna , to naprawdę taka nie jest. Spraw, by dbanie o nią również było na porządku dziennym. Regularnie czytaj książki, słuchaj wypowiedzi ludzi, którzy odnieśli w życiu sukcesy. Niejednokrotnie na swoim blogu pisałam o tym, jak ważne jest, by brać przykład z osób, które pomimo przeciwności losu i różnych utrudnień sięgnęli po swoje marzenia. Wystarczy tylko tak naprawdę robić to co oni, a sukcesy same zaczną przychodzić.

Zapisuj swoje sukcesy

Stwórz sobie swój osobisty dziennik sukcesów i dobrych wiadomości. Każdego dnia zapisuj wszystko co dobrego przydarzyło Ci się w tym dniu. To bardzo ważne, gdyż czytając to co sobie zapiszesz, uświadomisz sobie, że to co Ci się przydarzyło – jest Twoją zasługą. Wkrótce spostrzeżesz, że dosłownie wszystko co Ci się przytrafia zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Nie od losu, nie od innych ludzi, rzeczy, Boga czy wydarzeń. Kiedy już to sobie uświadomisz będziesz robił wszystko, by zawsze sięgało Cię to co sprawi Ci przyjemność… Bo tak naprawdę wystarczy w to uwierzyć, by móc samemu stwarzać sobie szczęście.

Kiedy przestajesz skupiać się na problemach, one znikają. Kiedy skupiasz się na sukcesach, one zaczynają się mnożyć.

Stają się Twoją codziennością – co bardzo odmieni Twoje życie na lepsze. Lepsze według Ciebie – nikogo innego.

Małymi kroczkami

Wielu ludzi stawia sobie ogromne cele ale zapomina o tym, że najważniejsze są drobne postępy, które do nich prowadzą. Jeśli postanowiłeś sobie za cel zarabianie kilku tysięcy złotych więcej niż zarabiasz obecnie, to może warto najpierw skupić swoje wszystkie siły na zarobieniu kilkuset złotych więcej? Jeśli chcesz schudnąć 10 kg to rozbij to sobie czasowo na mniejszą ilość kilogramów do zrzucenia , a będzie łatwiej, radośniej i wiesz co? Na pewno to zrobisz! Zbyt duży, ambitny cel często wysysa z człowieka motywację i siły, ponieważ zbyt długo wydaje się odległy. Rozrysuj sobie swoje cele na osi czasu. Te największe na końcu. Po kolei najpierw spełniaj te mniejsze. To sprawi, że ciągle będziesz z siebie zadowolony.

ĆWICZ , RUSZAJ SIĘ…

Motywację i siły również łatwo stracić siedząc ciągle w czterech ścianach. Wychodź do ludzi. Poznawaj nowe osoby, nowe miejsca. Nie leż w wolnych chwilach, a ruszaj się. Troszkę ruchu na świeżym powietrzu pobudza nasze szare komórki. Jesteśmy bardziej produktywni, a dotleniony mózg to więcej energii i radości z życia.

Reasumując pewność siebie, tak jak wszystko inne w naszym życiu potrzebuje równowagi, harmonii i balansu. Akceptacja samego siebie, świadomość tego kim się jest i tego, co sprawia, że jest się szczęśliwym to sekret na spełnione życie. Rozwój osobisty jest bardzo ważny.

Każdego dnia róbmy coś dla swojego ciała i dla swojego umysłu. Ćwiczmy jedno i drugie, bo tylko to w końcu sprawi, że uwierzymy w siebie tak naprawdę. A z tą wiarą – możesz wszystko!

Nie przejmuj się tymi co powiedzą, że ,,Zwariowałeś”. Patrz w przyszłość . Wyobraź sobie siebie w momencie kiedy spełniasz swoje marzenie … Ten obrazek miej przed oczyma każdego dnia. Wizualizuj sobie to do czego dążysz i systematycznie wykonuj wszystko co Cię do tego przybliży… Zobaczysz, że systematyka, upór, wiara i determinacja to wszystkie składowe Twojego sukcesu. Czego Ci oczywiście życzę z całego serca. 

15 sposobów jak zwiększyć zasięg na FB?

15 sposobów na skuteczne prowadzenie fanpage

Pobierz bezpłatnie poradnik na swojego maila
Ten post ma 5 komentarzy

 1. Podoba mi się pomysł stworzenia dziennika sukcesów i dobrych wiadomości. Pomoże to pominąć te złe zdarzenia i złe wiadomości, które się przytrafiły. Kolejny świetny, szkoleniowy artykuł. Dziękuję. Pozdrawiam.

 2. Dziennik prowadzę do dziś – pomimo, że najgorszy czas w życiu minął…
  i nastał okres pełnego optymizmu i malutkich sukcesów.
  To buduje każdego dnia nie tylko wiarę w siebie ale i satysfakcję
  z siebie samego, a ona daje nam najwięcej motywacji, by sięgać po więcej 🙂
  Dziękujemy za komentarz. :-*

 3. Całkowicie zgadzam się z tym artykułem. Trzeba uwierzyć we własne możliwości, to podstawa sukcesu.

 4. Teresa

  Dziękuje za ten artykuł Aniu 🙂

  1. Tereso bardzo się cieszę, że artykuł Ci się spodobał.
   Mam nadzieję, że kolejne będą dla Ciebie równie wartościowe i przydatne w życiu.
   Serdecznie Cię ściskam i pozdrawiam
   Anna

Dodaj komentarz