Zacznij od : Dlaczego?

Zacznij od : Dlaczego?

Chcesz mieć własny biznes? A może chciałbyś spróbować swoich sił w marketingu sieciowym ale nigdy wcześniej tego nie robiłeś i nie wiesz od czego zacząć? Być może już współpracujesz z jakimś projektem ale wciąż nie masz efektów. Co zrobić na samym początku, by potem mieć zadowalające wyniki?

 

To proste! Zacznij od zadania sobie pytania:  

Dlaczego ?

Kilka dni temu byłam na evencie, na którym usłyszałam kilka pytań, które chciałabym się dziś z Tobą podzielić.

Wyobraź sobie, że ktoś daje Ci 1000 zł za to, że wejdziesz na dach stodoły. Wejdziesz? Myślę, że tak.

A teraz wyobraź sobie, że masz dostać 10.000 zł za przejście po linie 1000 metrów na wysokości 15 metrów bez zabezpieczenia. Zrobisz to? Myślę, że wielu ludzi odpowie również twierdząco na te pytanie i od razu powiem, że zadziwia mnie fakt jak wielu ludzi bardzo nisko ceni sobie swoje życie.

Moje trzecie pytanie brzmi : Jeśli nie dostaniesz ani grosza to, czy przejdziesz po linie na wysokości 100 metrów nad ziemią bez żadnego zabezpieczenia? Dodam jeszcze, że po drugiej stronie tej liny – powiedzmy – na wieżowcu stoi Twoje małe dziecko lub ktoś na kim Ci bardzo zależy … kiedy nie przejdziesz – najprawdopodobniej zginie. Co robisz?

Myślę, że nie tylko ja jedyna odpowiedziałam bez żadnego zawahania się, że przeszłabym po tej linie, by ratować życie swojego dziecka.

I to jest właśnie to tytułowe : Dlaczego?

Czy już rozumiesz potęgę ,,Dlaczego?''

Nie ważne czym się zajmujesz, nie ważne w jakim jesteś teraz miejscu, ile zarabiasz i jakie masz marzenia. Możesz wszystko! Możesz zostać prezesem, dyrektorem albo właścicielem najlepiej zarabiającej firmy świata. Możesz być na pierwszym miejscu listy Forebsa… Jeśli Twoje pragnienie będzie wystarczająco wielkie – to to zrobisz! Pamiętaj : Marzenie musi być ogromne! Jeśli tylko zadasz i odpowiesz sobie szczerze na pytanie : Po co to robisz? Dlaczego tak ważne jest to co teraz robisz? Do czego przybliża Cię każdy Twój dzień pracy?  

Wysil swoją wyobraźnię.

Przypuśćmy, że Twoim marzeniem jest posiadanie własnego domu. Narysuj go sobie. Najpierw oczyma wyobraźni, a później przelej go na papier oraz powieś go w takim miejscu, byś codziennie mógł wielokrotnie na niego patrzyć i przypominać sobie jak ważną i piękną masz misję do spełnienia. Bardzo ważne jest to byś dokładnie go opisał. Wysil wyobraźnię. Zamknij oczy i dokładnie wyobraź sobie ten dom. Wyobraź sobie, że stoisz przed jego bramą. Widzisz go w całej okazałości. Przejdź się dookoła niego. Jaki ma kolor? Jaki dach? Jaka jest brama, która go otacza? Czy jest z drewna? Czy metalu? Jaki kolor ma ta brama? Czy otwiera się automatycznie? Jaki jest ogród? Czy jest tam tylko trawa? A może są w nim jakieś drzewa? Krzewy? Kwiaty? Opisz je. Jakie okna ma ten dom? Jakie drzwi?Jaką klamkę? Wejdź do niego . Poczuj jego zapach i następnie oczyma wyobraźni namaluj w ten sam sposób jego całe wnętrze. Opisz każde pomieszczenie dbając o jak najmniejsze szczegóły.  

Moc wizualizacji

Wizualizacja odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę. Czy zauważyłeś już, że jeśli czegoś naprawdę bardzo pragniesz to cały czas o tym myślisz? Czy zauważyłeś, że większość dnia, wszystkich swoich działań, myśli i kroków jest skupionych właśnie wokół tego celu? To jest właśnie siła przyciągania. Jeśli czegoś bardzo mocno pragniesz to cały wszechświat będzie sprzyjał Ci w tym by to osiągnąć.

Dobra wizualizacja potrafi całkowicie zmienić nasz stan emocjonalny, bo obrazy mają bezpośredni wpływ na naszą neurologię. Nasz mózg karmiony obrazami jest zawsze gotów do działania w kierunku tego co jest w ich zawartości.

Musisz tylko każdego dnia pamiętać po co robisz to co robisz?

Spraw, by Twoje marzenie było jak najdokładniej opisane. Miało kształt, kolor, zapach. Czuj je każdego dnia i każdego dnia wykonuj mniejsze lub większe kroczki ku jego spełnieniu. To naprawdę takie proste.

Jeśli nie masz marzeń – nie żyjesz.

 

Rób wszystko, by mieć marzenia i dopiero później zadaj sobie pytanie : Czy ten biznes może mi w tym pomóc? Warto też zapytać siebie o to:

 

Czy jeśli nie zmienię nic na przestrzeni 10-ciu najbliższych lat, to czy uda mi się spełnić moje marzenia?

 

Jeśli uznasz, że nie… to szukaj czym prędzej rozwiązań. Bez silnego ,,Dlaczego?” nie spełnisz marzeń i nigdy nie osiągniesz sukcesu w żadnym biznesie.

 

 

 

Zarabiaj więcej w MLM

Pobierz poradnik
Dodaj komentarz